Nejnovější články

WHOCON DevDiary (1) – Po prvním ročníku

Zajímalo vás, jak vypadá WHOCON z druhé strany, tedy ze samotného jádra spolku Doctor Who FanClub ČR? V této sérii se rozepíšu o některých tématech, jejich rozřešení i důvodech, proč jsme se k některým věcem uchýlili. Očekávat můžete moje vlastní názory, ale jakožto člen vedení věřím, že se alespoň většinově shoduje s postoji zbytku WHOCON týmu (ovšem neručím za to). Seriál DevDiary bude vycházet nepravidelně. Dostane se vám nahlédnutí pod pokličku věcí minulých, ale i v této době neodhalených informací. To vše nejen v rámci WHOCONU, ale i fanklubu jako takového.

Nedoceněné sci-fi seriály (1) – Stargate Universe

V televizi je možné vidět mnoho různých seriálů, některé z nich jsou lepší, jiné zase horší. Inspirován svou přítelkyní, která pro server Contejner.cz psala seriál o nedoceněných sci-fi a fantasy knihách, jsem se rozhodl, že se zaměřím na podobné odvětví – sci-fi seriály.

Cože?! Charlie?!

V Lužánkách – středisku volného času je provozováno mnoho různých volnočasových aktivit. Jednou z nich je i divadlo.

Můj názor na... volby

Už zítra se otevřou volební místnosti a plnoletí občané České republiky budou moci znovu rozhodnout, kdo bude reprezentovat naši zem v Evropském parlamentu.

Grandhotel Budapešť – Místo plné smíchu

Předminulý týden jsem si zašel s přáteli do kina. Chtěli jsme se sejít a státní svátek 8. května k tomu byl den jako stvořený. Film, který jsme vybrali, nebo spíš který oni vybrali, se jmenoval Grandhotel Budapešť.

WHOCON je zpět (pozvánka)

23. dubna 2013 se to stalo. Přestože se dá mluvit o pozdějším formálním datu, v onen den byl založen WHOCON, největší festival seriálu Doctor Who v česko-slovenském soustátí. Po sedmi měsících se vše ukázalo, když přes 600 fanoušků přijelo o víkendu 22.–24. listopadu do brněnského hotelu Slovan právě na tuto akci. Úspěch předčil očekávání, a to zejména nás, organizačního týmu. Proto asi není překvapením, že druhý ročník bude. A bylo to právě 23. dubna, kdy byly spuštěny nové stránky a s nimi i první relevantní informace. Proto neváhejte a podívejte se na www.whocon.cz. Za týden se spouští předprodej vstupenek, třeba se na akci uvidíme.

Je v dnešní době změna času nutná?

Možná se divíte, proč byl tento článek vydán v době, kdy moje stránky nikdo nesleduje. Je to jednoduché, vlivem změny času se mi podařilo vydat jej v okamžiku, který reálně neexistuje (čas se ve dvě hodiny posunul na tři, tudíž 2:30 nikdy nenastalo). A to mě přivádí k otázce, je dnes ještě nutné měnit čas?

Můj názor na... umění

Je mnoho pohledů na umění. Jak je možné jej vlastně definovat? Co umění je a co už není? O tom se v minulosti vedly a dodnes vedou dlouhé debaty.

Tento film bude kompletně bez černochů

Je pravda, že jsem tento článek mohl opět nazvat „Můj názor na...“, ale nemělo by to takový zvuk. V tomto článku nechci pošpiňovat negroidní rasu, chtěl bych se však zaměřit na pozitivní diskriminaci, která je v moderní (především americké) kinematografii poměrně silně patrná (a nejen tam).

Můj názor na... kouření v autě

Osobně jsem nikdy neměl potřebu kouřit. Nevím, možná to je tím, že jsem si za tím vždycky představoval ty peníze, které jsou na nákup potřeba. Těžko říct, ale možná právě mé nekuřáctví je důvodem, proč mě vždy udivoval jeden jev. Tím jevem je kouření v autě, zdánlivě stejné jako kouření kdekoli jinde, ale i tak z mého pohledu dostatečně odlišné na to, abych to bral v potaz.Reklama

„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain