Článek: Grandhotel Budapešť – Místo plné smíchu

Předminulý týden jsem si zašel s přáteli do kina. Chtěli jsme se sejít a státní svátek 8. května k tomu byl den jako stvořený. Film, který jsme vybrali, nebo spíš který oni vybrali, se jmenoval Grandhotel Budapešť.

Při vstupu do sálu jsem sokratovsky věděl, že nic nevím. O snímku jako takovém mi byly známy jen dvě věci, název a že tam hraje Voldemort (Ralph Fiennes), takže překvapení bylo na místě.

A musím říct, že jsem nelitoval. V průběhu sta minut, které obsáhnou celé dění, jsem s nadšením sledoval komické scény obou hlavních postav, jak již zmíněného Ralpha Fiennese v roli hoteliéra Gustava, tak i téměř neznámého Tonyho Revoloriho, který si zahrál jeho mladého poskoka jménem Zero Moustafa.

V hlavní příběhové rovině filmu vidíme příběh Zera od nástupu do hotelu až po jeho vlastnění. Pokud si ovšem myslíte, že to byla nudná a nezajímavá cesta, šeredně se mýlíte. Celý děj je nasycen zvraty, intrikami, ale hlavně paradoxními vyústěními a úsměvnými momenty. Ano, v mnoha chvílích jsem si jen v duchu říkal, co se to sakra děje?

Grandhotel Budapešť je prostě poněkud netradiční komedie. Přestože se může tento snímek asi některým zdát málo intelektuální, nemyslím si, že by byl bezduchý. Je zkrátka nutné se naladit na tu správnou vlnu humoru. Já osobně jsem se neubránil smíchu ani dlouhé hodiny po skončení, a tak se těším, až se na něj v budoucnu znovu podívám.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho:

Vloženo: 2014-05-16 15:03:11Reklama

„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain