Články označené štítkem "Film"


Grandhotel Budapešť – Místo plné smíchu

Předminulý týden jsem si zašel s přáteli do kina. Chtěli jsme se sejít a státní svátek 8. května k tomu byl den jako stvořený. Film, který jsme vybrali, nebo spíš který oni vybrali, se jmenoval Grandhotel Budapešť.

Hobit podruhé

Před pár týdny vyšla druhá část filmové adaptace Hobita od J. R. R. Tolkiena. Abych pravdu řekl, přistupoval jsem k ní docela skepticky, přeci jen, první část mě dvakrát nenadchla, ale zvědavost ve mně zvítězila.

Iron Man 3: Pohled do nitra Tonyho duše

Pokud jste ještě neviděli posledního Iron Mana, doporučuji, abyste tak učinili co nejdříve, neboť se jedná o velice zajímavou podívanou.

Tip na film: Kouř (1990)

Existuje mnoho filmových muzikálů. Některé z nich jsou proslulé, jiné alespoň známé a pak jsou takové, na které se zapomíná. Do třetí skupiny patří český film Kouř, který poprvé spatřil světlo světa v roce 1990. Ale tento muzikál je svým způsobem jedinečný (osobně jsem dosud neviděl žádný jemu podobný).

Nový pohled na klasický milostný příběh

Příběh filmu Anna Karenina není nijak složitý, vdaná žena se zamiluje do šarmantního vojáka a to je v podstatě vše, o to zajímavější je způsob prolínání jednotlivých scén a scény samotné. Knižní předlohu od Lva Nikolajeviče Tolstého jsem bohužel nečetl a tak nemohu ani srovnávat.

Nahlížíme v Atlasu Mraků na vývoj po spirále?

Nedávno jsem viděl film Atlas Mraků. Tento film bych, z těch co jsem měl možnost vidět, dokonce označil za nejlepší film za rok 2012 (což je můj osobní názor, nikomu ho nevnucuji, ani ho nepovažuji za důkaz filmových kvalit), zejména proto, že na rozdíl od většiny filmů se nebojí být originální.

Příliš očekávaný Hobit

Abych pravdu řekl, z filmového zpracování Hobita mám rozporuplné pocity. Přestože jsem velkým fanouškem předlohy, ve většině scén mi změny v ději (odbočky, souslednost aj.) nevadily, ale pojďme to vzít postupně.Reklama

„Bůh stvořil člověka, ale nedal si to patentovat, a tak to teď po něm může dělat kdejakej blbec.“ Jan Werich