Článek: Můj názor na... kouření v autě

Osobně jsem nikdy neměl potřebu kouřit. Nevím, možná to je tím, že jsem si za tím vždycky představoval ty peníze, které jsou na nákup potřeba. Těžko říct, ale možná právě mé nekuřáctví je důvodem, proč mě vždy udivoval jeden jev. Tím jevem je kouření v autě, zdánlivě stejné jako kouření kdekoli jinde, ale i tak z mého pohledu dostatečně odlišné na to, abych to bral v potaz.

Nikdy jsem nebyl přívržencem kouření v restauracích. Oblečení, které jsem měl na sobě v restauraci, jsem si nemohl vzít další den na sebe, což mi, jakožto línému člověku, který po ránu nechce přemýšlet a už vůbec ne o oblečení, nesmírně nevyhovovalo. Na druhou stranu ještě horší by pro mne byl pach kouře, který bych musel celý den čichat znova a znova několikrát do minuty.

O to horší mi vždy připadala auta kuřáků. Tyto vozy pak byly „provoněné“ právě tímto odérem, přesně tím stejným zápachem, jako ve zmíněném případu s restauracemi. A tento zápach ze sedaček obvykle nikdy nevymizel. O to horší byla moje představa, že kuřák, obvykle řidič, svoji vášeň provozuje se zavřenými okny.

Doposud jsem nepochopil, proč už není kouření za volantem zakázáno. Je zakázáno držet v ruce při řízení telefon, protože řidič může ztrácet pozornost, ale na druhou stranu, odklepávání a samotná kontrola odhořelé části cigarety pozornost neupoutává? Nevím, jak už jsem psal, nikdy jsem přílišnou náklonnost k cigaretám neměl, ale z mého pohledu jsou tyto dva problémy na stejné úrovni. A když k tomu přidám uzavřená okna, budu se dál podivovat nad tím, že tito lidé se pozastavují nad existencí plynových komor.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho:

Vloženo: 2014-03-11 20:30:31Reklama

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“ Jan Werich