Článek: Cože?! Charlie?!

Nejnovější představení, Cože?! Charlie?!, které jsem měl tu čest sledovat na jeho premiéře, je uvozeno jednoduchou zápletkou – všechno se pokazí v nejnevhodnějším okamžiku. Charlie si při pokusu o sebevraždu prostřelí ucho, a to právě ve chvíli, kdy přijíždějí první hosté na oslavu 10. výročí jeho svatby.

Přestože by člověk očekával spíše drama plné politických intrik a tajemství, hra jako taková je čirou komedií. Divák se brzy zaplete do tajů slovní i situační komiky, takže na konci vůbec neví, čí je. Přesto myšleno v pozitivním slova smyslu. S přibližováním ke konci a s tím souvisejícím přibýváním postav hra graduje, a to až do absurdních rovin.

Osobně mi vadil pouze závěr. Ten byl pro diváky příliš nejednoznačný, proto zasloužený potlesk přišel až po krátkém momentu trapného ticha.

Přesto je tento nedostatek skutečně zanedbatelný. Cože?! Charlie?! je příjemným uvolněním od práce i zkoušek a navíc nezabere příliš cenného času.

Pokud se i vy potřebujete oprostit od šedi všednodenních záležitostí, zajděte si v pondělí 2. června na reprízu. Hrát se začne v Lužánkách v 6 hodin odpoledne.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho:

Vloženo: 2014-05-28 12:54:53Reklama

„Kdo má tak málo fantazie, že své lži musí opírat o důkazy, měl by raději rovnou mluvit pravdu.“ Oscar Wilde