Článek: Můj názor na... volby

Už zítra se otevřou volební místnosti a plnoletí občané České republiky budou moci znovu rozhodnout, kdo bude reprezentovat naši zem v Evropském parlamentu.

Přestože v České republice není zákonná povinnost volit, osobně to beru jako povinnost morální. Proč? Protože mám názor, mám svoje cíle, kterých chci dosáhnout, a politika může v tomto ohledu více či méně pomoci, ale i uškodit. Různí lidé mají různé názory. Kdyby tak nebylo, nemusely by volby vůbec existovat. Proč ovšem podporovat něco, s čím nesouhlasím?

Patřím mezi ty, kteří si už stihli vybrat jednu stranu. Přesto si myslím, že i když někomu programy stran nemusí tolik vyhovovat, je lepší, aby si vybral strany, se kterými je více ve shodě (případně méně v neshodě) a jednu z nich u voleb podpořil. Situace to není ideální, ovšem je lepší volit jedno menší zlo, než svou nečinností podpořit i ta zla větší. Vhození prázdné obálky se od nevolení neliší, jediné, co tím člověk dělá, je znepříjemňování práce volební komise.

Proto prosím, pokud máte možnost volit, nezahazujte ji. Je to váš názor, který můžete a nemusíte vyslovit, pokud se však rozhodnete mlčet, nemáte, dle mého názoru, nárok na pozdější stížnosti.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho:

Vloženo: 2014-05-22 19:05:09Reklama

„Jedna ženská vidí často dál, než pět mužských s dalekohledem.“ Jan Werich