Článek: WHOCON DevDiary (1) – Po prvním ročníku

Zajímalo vás, jak vypadá WHOCON z druhé strany, tedy ze samotného jádra spolku Doctor Who FanClub ČR? V této sérii se rozepíšu o některých tématech, jejich rozřešení i důvodech, proč jsme se k některým věcem uchýlili. Očekávat můžete moje vlastní názory, ale jakožto člen vedení věřím, že se alespoň většinově shoduje s postoji zbytku WHOCON týmu (ovšem neručím za to). Seriál DevDiary bude vycházet nepravidelně. Dostane se vám nahlédnutí pod pokličku věcí minulých, ale i v této době neodhalených informací. To vše nejen v rámci WHOCONU, ale i fanklubu jako takového.

Ale teď již k věci. WHOCON 2013 byl poprask. Vznikl jako myšlenka pro pár lidí, ale jako virus se informace o něm rozšířila a maximum, které jsme brali jako nereálné, 200 lidí, jsme překonali na jeho trojnásobek.

Je asi jasné, že se druhý ročník nabízel, ovšem chtěli jsme si jej dostatečně promyslet, než jej vyhlásíme. A času na přemýšlení bohužel moc nebylo. V zápočtovo-zkouškovém shonu, který po akci následoval, nikdo z nás neměl moc času. Proto se tento kolos začal reálně roztáčet až v 2. polovině února. Sice jsme měli stanovené datum, byla vymyšlena kostra propagace atp., ale bylo nutné přejít od rýsovacích pláten do reality, vytvořit design nového webu, porozhlédnout se po prostorách, natočit videa atd., atd.

Nakonec jsme samotné odhalení odložili na Den ticha, protože to bylo jednak symbolické, ale také logické. Bylo nutné vytvořit si prostor pro sérii propagačních videí, která předcházela spuštění nového webu a s ním i odhalení prvních informací o připravovaném WHOCONU 2014. A tak se to stalo, o půlnoci na 29. března, po Pátečním zásaditém hangoutu, dva týdny po Trpasliconu web spadl a objevil se první odpočet, ale o tom případně později.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho:

Vloženo: 2014-06-03 21:07:26Reklama

„Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.“ Jan Werich