Články označené štítkem "Recenze"


Nedoceněné sci-fi seriály (1) – Stargate Universe

V televizi je možné vidět mnoho různých seriálů, některé z nich jsou lepší, jiné zase horší. Inspirován svou přítelkyní, která pro server Contejner.cz psala seriál o nedoceněných sci-fi a fantasy knihách, jsem se rozhodl, že se zaměřím na podobné odvětví – sci-fi seriály.

Cože?! Charlie?!

V Lužánkách – středisku volného času je provozováno mnoho různých volnočasových aktivit. Jednou z nich je i divadlo.

Grandhotel Budapešť – Místo plné smíchu

Předminulý týden jsem si zašel s přáteli do kina. Chtěli jsme se sejít a státní svátek 8. května k tomu byl den jako stvořený. Film, který jsme vybrali, nebo spíš který oni vybrali, se jmenoval Grandhotel Budapešť.

Amerikou a ještě dál v Super Amazing Wagon Adventure

Pokud zastáváte názor, že dobrá hra se pozná podle vynikající grafiky, jste na omylu. Příkladem může být „Super Amazing Wagon Adventure“, protože i přes vzhled, záměrně připomínající staré arkádové hry, se jedná o něco perfektního.

Hobit podruhé

Před pár týdny vyšla druhá část filmové adaptace Hobita od J. R. R. Tolkiena. Abych pravdu řekl, přistupoval jsem k ní docela skepticky, přeci jen, první část mě dvakrát nenadchla, ale zvědavost ve mně zvítězila.

Pravidlo č. 1 – Nikdy si nenechat ostříhat sako

Pokud se vám bude zdát, že je vaše sako moc chlupaté, dejte si pozor, co s ním uděláte. Mohli byste dopadnout jak hlavní hrdina hry z pera bulharského dramatika Stanislava Stratieva.

X-COM: Enemy Unknown – Povedený remake klasiky

Přestože X-COM: Enemy Unknown vyšel již před rokem, až nyní se mi podařilo si ji pořídit. Abych pravdu řekl, měl jsem z tohoto díla velké obavy, protože se jedná o předělávku hry, která před lety patřila mezi mé skutečně nejoblíbenější.

RPG Gothic baví i po 12 letech

Když jsem asi před šesti lety začal hrát hru Gothic, netušil jsem, že mě uchvátí na tolik let. Když jsem ji nyní opět rozehrál (a dohrál), znovu jsem se ponořil do zvláštního příběhu, neobvyklého herního prostředí a na svoji dobu pokrokového herního systému. Přestože hra poprvé vyšla již v roce 2001, věřím, že by po přepracování dokázala velice zaujmout i ty, kteří se s ním dosud nesetkali.

Iron Man 3: Pohled do nitra Tonyho duše

Pokud jste ještě neviděli posledního Iron Mana, doporučuji, abyste tak učinili co nejdříve, neboť se jedná o velice zajímavou podívanou.

A naschvál o tom napíšu

Jak vychovat neposlušnou princeznu? Pošleme na ni Honzu! Ano, zní to jak vyňaté z každé druhé tradiční pohádky, ovšem představení Nedělej mi naschvály, zahrané nejstaršími z žáků dramatického oboru ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose boří bariéru staré školy a vnáší do díla nové prvky.

Kouzelný Eastwick

Vítejte v Eastwicku, krásném americkém maloměstě, ve kterém všichni jeho občané (v rámci ligy za zvelebování města) táhnou za jeden provaz. Všichni až na tři mladé ženy, které ono šílenství tak nějak nepoznamenalo.

Nový pohled na klasický milostný příběh

Příběh filmu Anna Karenina není nijak složitý, vdaná žena se zamiluje do šarmantního vojáka a to je v podstatě vše, o to zajímavější je způsob prolínání jednotlivých scén a scény samotné. Knižní předlohu od Lva Nikolajeviče Tolstého jsem bohužel nečetl a tak nemohu ani srovnávat.

Černá komedie z Hitlerovy kuchyně

Abych pravdu řekl, docela dlouho jsem přemýšlel, jak tuto recenzi napíšu. Popisovat hru Doma u Hitlerů je totiž poněkud oříšek. Představení v podání herců z brněnského HaDivadla bylo plné humoru a to zejména situační a slovní komiky, a proto je toto dílo obtížné popsat bez poškození zážitku případných diváků.

Nahlížíme v Atlasu Mraků na vývoj po spirále?

Nedávno jsem viděl film Atlas Mraků. Tento film bych, z těch co jsem měl možnost vidět, dokonce označil za nejlepší film za rok 2012 (což je můj osobní názor, nikomu ho nevnucuji, ani ho nepovažuji za důkaz filmových kvalit), zejména proto, že na rozdíl od většiny filmů se nebojí být originální.

Příliš očekávaný Hobit

Abych pravdu řekl, z filmového zpracování Hobita mám rozporuplné pocity. Přestože jsem velkým fanouškem předlohy, ve většině scén mi změny v ději (odbočky, souslednost aj.) nevadily, ale pojďme to vzít postupně.

Jakub a jeho pán - vztahy, židle a bůh

Nejsou to ani dvě hodiny, co jsem se vrátil z brněnského Městského divadla, kde jsem strávil 2 hodiny veselí u činohry Jakub a jeho pán...Reklama

„Zamilovat se do sebe - to je románek na celý život.“ Oscar Wilde