Články označené štítkem "Divadlo"


Cože?! Charlie?!

V Lužánkách – středisku volného času je provozováno mnoho různých volnočasových aktivit. Jednou z nich je i divadlo.

Pravidlo č. 1 – Nikdy si nenechat ostříhat sako

Pokud se vám bude zdát, že je vaše sako moc chlupaté, dejte si pozor, co s ním uděláte. Mohli byste dopadnout jak hlavní hrdina hry z pera bulharského dramatika Stanislava Stratieva.

A naschvál o tom napíšu

Jak vychovat neposlušnou princeznu? Pošleme na ni Honzu! Ano, zní to jak vyňaté z každé druhé tradiční pohádky, ovšem představení Nedělej mi naschvály, zahrané nejstaršími z žáků dramatického oboru ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose boří bariéru staré školy a vnáší do díla nové prvky.

Kouzelný Eastwick

Vítejte v Eastwicku, krásném americkém maloměstě, ve kterém všichni jeho občané (v rámci ligy za zvelebování města) táhnou za jeden provaz. Všichni až na tři mladé ženy, které ono šílenství tak nějak nepoznamenalo.

Černá komedie z Hitlerovy kuchyně

Abych pravdu řekl, docela dlouho jsem přemýšlel, jak tuto recenzi napíšu. Popisovat hru Doma u Hitlerů je totiž poněkud oříšek. Představení v podání herců z brněnského HaDivadla bylo plné humoru a to zejména situační a slovní komiky, a proto je toto dílo obtížné popsat bez poškození zážitku případných diváků.

Jakub a jeho pán - vztahy, židle a bůh

Nejsou to ani dvě hodiny, co jsem se vrátil z brněnského Městského divadla, kde jsem strávil 2 hodiny veselí u činohry Jakub a jeho pán...Reklama

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ Jan Werich