Články označené štítkem "Počítačové hry"


Amerikou a ještě dál v Super Amazing Wagon Adventure

Pokud zastáváte názor, že dobrá hra se pozná podle vynikající grafiky, jste na omylu. Příkladem může být „Super Amazing Wagon Adventure“, protože i přes vzhled, záměrně připomínající staré arkádové hry, se jedná o něco perfektního.

X-COM: Enemy Unknown – Povedený remake klasiky

Přestože X-COM: Enemy Unknown vyšel již před rokem, až nyní se mi podařilo si ji pořídit. Abych pravdu řekl, měl jsem z tohoto díla velké obavy, protože se jedná o předělávku hry, která před lety patřila mezi mé skutečně nejoblíbenější.

RPG Gothic baví i po 12 letech

Když jsem asi před šesti lety začal hrát hru Gothic, netušil jsem, že mě uchvátí na tolik let. Když jsem ji nyní opět rozehrál (a dohrál), znovu jsem se ponořil do zvláštního příběhu, neobvyklého herního prostředí a na svoji dobu pokrokového herního systému. Přestože hra poprvé vyšla již v roce 2001, věřím, že by po přepracování dokázala velice zaujmout i ty, kteří se s ním dosud nesetkali.

Hordy zergů zaplavují svět – vychází Starcraft II: Brood War

Dnešního dne se na trh oficiálně dostává druhá kapitola hry Starcraft II a mnoho fanoušků se po třech letech konečně dočká dalšího poodhalení událostí v tomto futuristickém prostředí.

Hry od vědců a pro vědce

Existuje mnoho druhů počítačových her. V některých jde o postřeh, v jiných o plnění logických úloh. Přestože mnozí lidé tvrdí opak, hraní počítačových her může zlepšit mnohé oblasti lidského mozku (například motoriku), ale jak je známo všeho moc škodí.Ovšem kromě této „bezděčné“ výuky formou počítačových her může být i snaha něco naučit jedním z jejích základních kamenů.Reklama

„Nikdy se nesměji nejlépe. Bojím se, že by to mohlo být naposledy.“ Jan Werich