Články označené štítkem "Názor"


Můj názor na... volby

Už zítra se otevřou volební místnosti a plnoletí občané České republiky budou moci znovu rozhodnout, kdo bude reprezentovat naši zem v Evropském parlamentu.

Je v dnešní době změna času nutná?

Možná se divíte, proč byl tento článek vydán v době, kdy moje stránky nikdo nesleduje. Je to jednoduché, vlivem změny času se mi podařilo vydat jej v okamžiku, který reálně neexistuje (čas se ve dvě hodiny posunul na tři, tudíž 2:30 nikdy nenastalo). A to mě přivádí k otázce, je dnes ještě nutné měnit čas?

Můj názor na... umění

Je mnoho pohledů na umění. Jak je možné jej vlastně definovat? Co umění je a co už není? O tom se v minulosti vedly a dodnes vedou dlouhé debaty.

Tento film bude kompletně bez černochů

Je pravda, že jsem tento článek mohl opět nazvat „Můj názor na...“, ale nemělo by to takový zvuk. V tomto článku nechci pošpiňovat negroidní rasu, chtěl bych se však zaměřit na pozitivní diskriminaci, která je v moderní (především americké) kinematografii poměrně silně patrná (a nejen tam).

Můj názor na... kouření v autě

Osobně jsem nikdy neměl potřebu kouřit. Nevím, možná to je tím, že jsem si za tím vždycky představoval ty peníze, které jsou na nákup potřeba. Těžko říct, ale možná právě mé nekuřáctví je důvodem, proč mě vždy udivoval jeden jev. Tím jevem je kouření v autě, zdánlivě stejné jako kouření kdekoli jinde, ale i tak z mého pohledu dostatečně odlišné na to, abych to bral v potaz.

Můj názor na... pivní výzvu

Pivní výzva, taktéž známá pod anglickým názvem beerchallenge, prolétla internetem a už se snad zase uložila ke spánku, tentokrát v historii internetových trendů.

Nesmysl aneb můj pohled na nedávný legionářský pochod

Vždycky jsem obdivoval lidi, kteří dokázali bojovat za to, v co věřili. A když k tomu připočtu trochu vlastenectví, mohu přiznat, že jsem měl poměrně v oblibě naše legionáře. Představoval jsem si, jak tito lidé přetrhli okovy a přes všechny překážky se postavili proti těm, kteří je utlačovali. O to hůř, přemýšlel jsem, jak mohli bojovat proti svým blízkým, proti svým známým, přátelům, rodině, které mohli případně někde v poli potkat. Z tohoto důvodu mi nikdy nevadilo, že jsou připomínány různé činy, kterých se „chrabří legionáři“ dopustili.Reklama

„Čas si vymysleli lidé, aby věděli, od kdy do kdy a co za to.“ Jan Werich