Články označené štítkem "Doctor Who"


WHOCON DevDiary (1) – Po prvním ročníku

Zajímalo vás, jak vypadá WHOCON z druhé strany, tedy ze samotného jádra spolku Doctor Who FanClub ČR? V této sérii se rozepíšu o některých tématech, jejich rozřešení i důvodech, proč jsme se k některým věcem uchýlili. Očekávat můžete moje vlastní názory, ale jakožto člen vedení věřím, že se alespoň většinově shoduje s postoji zbytku WHOCON týmu (ovšem neručím za to). Seriál DevDiary bude vycházet nepravidelně. Dostane se vám nahlédnutí pod pokličku věcí minulých, ale i v této době neodhalených informací. To vše nejen v rámci WHOCONU, ale i fanklubu jako takového.

WHOCON je zpět (pozvánka)

23. dubna 2013 se to stalo. Přestože se dá mluvit o pozdějším formálním datu, v onen den byl založen WHOCON, největší festival seriálu Doctor Who v česko-slovenském soustátí. Po sedmi měsících se vše ukázalo, když přes 600 fanoušků přijelo o víkendu 22.–24. listopadu do brněnského hotelu Slovan právě na tuto akci. Úspěch předčil očekávání, a to zejména nás, organizačního týmu. Proto asi není překvapením, že druhý ročník bude. A bylo to právě 23. dubna, kdy byly spuštěny nové stránky a s nimi i první relevantní informace. Proto neváhejte a podívejte se na www.whocon.cz. Za týden se spouští předprodej vstupenek, třeba se na akci uvidíme.

Půlrok s WHOCONEM

Už je to tak, WHOCON je za námi. Celý víkend uběhl jako voda, kolem šesti set fanoušků britského seriálu Doctor Who (u nás vysílaného na ČT 2 pod názvem Pán Času) se sjelo do Brna na první česko-slovenský festival zaměřený čistě na tento fenomén. Dosti všemu pomohlo 50. výročí seriálu, které probíhalo právě v době konání celé akce.

Názor na „Dvanáctého“

Včera byla odhalena odpověď na otázku, která trápila fanoušky seriálu Doctor Who (u nás známého též jako Pán času) již dlouhé týdny. Od té doby, co aktuální představitel hlavní role, jedenácté inkarnace pána času zvaného Doktor, Matt Smith vyslovil, že se chystá odejít, všichni, kdo tento téměř padesátiletý televizní fenomén sledují, přemýšleli, kdo se stane jeho nástupcem. V neděli pravda vyšla najevo. Dvanáctým Doktorem se stává Peter Capaldi.

Fanouškovský sraz na kanapi slavil úspěch

Nedávno jsem psal o prvním srazu fanoušků seriálu Doctor Who z Brna a okolí. Druhý sraz na sebe nenechal dlouho čekat, uskutečnil se 23. dubna v kavárně Nakanapi.

David Tennant slaví 42. narozeniny

David Tennant, známý herec skotského původu, slaví své 42. narozeniny. Přestože původně vystupoval pouze v divadle, proslul v roce 2005 také prostřednictvím televizních obrazovek.

Postřehy ze setkání brněnských whovianů

Nedávno jsem psal článek, ve kterém jsem psal o tom jaké to je být fanouškem. V tomto článku jsem mimo jiného zmínil facebookovou skupinu Whoviani z Brna a okolí jejíž první sraz proběhl jen před pár hodinami.

Hudební skladatel Murray Gold slaví 44. narozeniny

Před čtyřiačtyřiceti lety se v anglickém Portsmouthu narodil Murray Gold. V té době samozřejmě nikdo netušil, že bude o třicet let později poprvé nominován na cenu britské akademie za hudbu v televizním seriálu Vanity Fair. Ve stejné kategorii si od té doby vysloužil nominace ještě třikrát, za seriály Queer as Folk, CassanovaDoctor Who.Reklama

„Nikdy se nesměji nejlépe. Bojím se, že by to mohlo být naposledy.“ Jan Werich