Články označené štítkem "Argumenty"


Nesmysl aneb můj pohled na nedávný legionářský pochod

Vždycky jsem obdivoval lidi, kteří dokázali bojovat za to, v co věřili. A když k tomu připočtu trochu vlastenectví, mohu přiznat, že jsem měl poměrně v oblibě naše legionáře. Představoval jsem si, jak tito lidé přetrhli okovy a přes všechny překážky se postavili proti těm, kteří je utlačovali. O to hůř, přemýšlel jsem, jak mohli bojovat proti svým blízkým, proti svým známým, přátelům, rodině, které mohli případně někde v poli potkat. Z tohoto důvodu mi nikdy nevadilo, že jsou připomínány různé činy, kterých se „chrabří legionáři“ dopustili.

Proč mluvit jazykem mateřským

Mnozí lidé po češtině šlapou, tvrdí, jak je nepotřebná a jakým je pro nás přežitkem, přesto jsem vybral pět z mnoha důvodů, proč se českému jazyku věnovat.

Kniha v době filmu – proč dneska číst?

Nacházíme se v době filmu a knihy, i ty dobré, se dostávají do ústraní. Možná je to prostě pokrok, možná se to dá považovat za problém, ale je to fakt – dnešní společnost čtení příliš neholduje. Ovšem kniha má oproti filmovému zpracování výhodu, a to ne jednu. Podívejte se na deset důvodů, ve kterých se i přes veškeré snahy producentů film knize nevyrovná.Reklama

„Vhodnou základnou pro manželství je oboustranné nepochopení.“ Oscar Wilde