Článek: Amerikou a ještě dál v Super Amazing Wagon Adventure

Pokud zastáváte názor, že dobrá hra se pozná podle vynikající grafiky, jste na omylu. Příkladem může být „Super Amazing Wagon Adventure“, protože i přes vzhled, záměrně připomínající staré arkádové hry, se jedná o něco perfektního.

Jak již název (Přeskvělé dobrodružství na vozu) může napovědět, hrdinové se vydají se svým vozem na cestu napříč severní Amerikou za lepším životem. Tato cesta je velice zajímavá, zvláště proto, že se při ní může přihodit naprosto cokoli. Skutečně, když myslím cokoli, znamená to COKOLI. V průběhu hry se proto možná několikrát přistihnete, že přemýšlíte nad tím, co ti tvůrci mohli brát. Příběh je navíc (s ohledem na základní linii) automaticky generován, takže si nikdy nemůžete být jistí, že už vám tato hra dala všechno.

Ale abych nastínil, co vše může hrdiny v této hře potkat. S tím slovem „cokoli“ jsem skutečně nebyl daleko od pravdy. Od lovení zvířat přes boje s bandity se můžete dostat až ke scénám, ve kterých bojujete proti naštvaným bizonům. Nebo se místo přeplavání řeky rozhodnete ji přeskočit (to už je samo o sobě podivné) a vzduch vás vynese na orbitu. Ano, pořád mám na mysli tu stejnou hru, o které jsem psal na začátku. To vše je navíc doplněno nepřeberným množstvím zbraní, které je možno získat – asi tak vše od luku po laserový kanón

Ovládání je příjemně primitivní. Ovládání postavy či vozu (závisí na situaci) se používá klasická herní kombinace WSAD. Střelba je řešena odlišně ve dvou situacích. Při jízdě na voze se používá mezerník (střílí se pouze dopředu), při pohybu postavy se používají šipky nebo myš (vhodnou kombinací je možné zamířit až do osmi směrů).

Přestože se mi zatím tuto hru nepodařilo dohrát, mimořádně jsem si ji oblíbil právě pro její šílené příběhy, navíc je příjemně odpočinková, neboť není nutné se výrazně soustředit na složitost herních mechanismů. To vše, navíc ještě doplněné na míru střiženou hudbou, tvoří ze Super Amazing Wagon Adventure oddechovku, ke které se budu rád vracet.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho:

Vloženo: 2014-01-14 14:00:00Reklama

„Muži nedovedou ocenit vlastní ženy. To přenechávají druhým.“ Oscar Wilde