Článek: Názor na „Dvanáctého“

Včera byla odhalena odpověď na otázku, která trápila fanoušky seriálu Doctor Who (u nás známého též jako Pán času) již dlouhé týdny. Od té doby, co aktuální představitel hlavní role, jedenácté inkarnace pána času zvaného Doktor, Matt Smith vyslovil, že se chystá odejít, všichni, kdo tento téměř padesátiletý televizní fenomén sledují, přemýšleli, kdo se stane jeho nástupcem. V neděli pravda vyšla najevo. Dvanáctým Doktorem se stává Peter Capaldi.

Tento skotský herec a režisér s irsko-italskými kořeny se proslavil zejména svou rolí doktora Malcolma Tuckera v sitcomu The Thick of It (u nás vysílané pod názvem Je to soda). V roce 2010 si dokonce za tuto roli vysloužil BAFTA (ocenění britské akademie).

Osobně jsem za tuto volbu rád. Přestože se již objevil v Doctorovi Who (Caecilius v epizodě The Fires of Pompeii) i v jeho odvozenině Torchwood (Children of Earth: John Frobisher), není prvním hercem, který zde „recykloval“ roli (ve stejné epizodě DW jako on se objevila i Karen Gillan, která si později zahrála společnici 11. Doktora, dalším příkladem může být herečka Freema Agyeman). Doktor vzhledově zestárne oproti své předchozí inkarnaci (Capaldi v dubnu oslavil 55. narozeniny), přesto, jsme zde měli i nemálo starších. Navíc, vzhledem k hercovu vzezření, bychom se mohli dočkat jisté hlubší a temnější podoby seriálu.

Ať tak či tak, bude se jednat o změnu. Matt Smith se nám v hlavní roli ukázal ve třech dlouhých sériích a mnozí se s jeho odchodem budou ještě dlouho srovnávat. Ovšem stejná situace nastala již dříve, v obnovených sériích zejména u „Desítky“, hrané skotským hercem Davidem Tennantem. Přes to věřím, tak přes všechny tyto počáteční nepokoje se nakonec vše urovná a alespoň většina fanoušků se nakonec zžije s Capaldiho érou.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho:

Vloženo: 2013-08-05 11:29:42Reklama

„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain