Článek: Tip na film: Kouř (1990)

Existuje mnoho filmových muzikálů. Některé z nich jsou proslulé, jiné alespoň známé a pak jsou takové, na které se zapomíná. Do třetí skupiny patří český film Kouř, který poprvé spatřil světlo světa v roce 1990. Ale tento muzikál je svým způsobem jedinečný (osobně jsem dosud neviděl žádný jemu podobný).

Děj se odehrává v průmyslové oblasti (mně velmi připomíná Karvinou), kam se nastěhuje mladý Ing. Čáp – hlavní hrdina příběhu. Ve městě je nedýchatelně a je potřeba s tím něco dělat. Ovšem kromě samotného řešení problému jsou scény naplněny i nepracovním životem protagonisty, avšak stejně jako ve skutečném světě se i tady tyto dvě roviny prolínají v mnoha bodech.

Prostředí filmu je velmi špinavé a temné, ale to je jen dobře, protože je těmito prvky nádherně prohloubena atmosféra, ale nejdůležitější je samozřejmě hudba, ostatně, už na začátku jsem napsal, že se jedná o muzikál. Ovšem ani v tomto ohledu není příliš podobný „tradičním“ muzikálům, neboť většina skladeb je undergroundového rázu.

Suma sumárum, film je příjemnou komedií pro všechny, kteří se chtějí podívat na něco, co není tak úplně tradiční.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho:

Vloženo: 2013-02-20 19:47:44Reklama

„Tragédie žen spočívá v tom, že se každá nakonec podobá své matce.“ Oscar Wilde